Russia (RUS)

Delegation

121
Bouts

89

Wins

32

Losses

0

Ties

Preloader
Loading...
Delegation Metrics
52
Divisions
121
Bouts
52
Athletes
14
Team Officials
Delegation Medals
20
1st
5
2nd
13
3rd
38
Total
Delegation Photos
Top Athletes
Khaled Atik Junior 16 -17 Male 91
  • Male
  • Junior 16 17
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Nikita Vykhodets Junior 16 -17 Male 81
  • Male
  • Junior 16 17
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Ksenia Gumennaya Junior 12 -13 Female 50
  • Female
  • Junior 12 13
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Ivan Ermakov Junior 14 -15 Male 54
  • Male
  • Junior 14 15
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Amirkhan Zakriev Junior 14 -15 Male 38
  • Male
  • Junior 14 15
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Magomedkhan Ibragimov Junior 12 -13 Male 48
  • Male
  • Junior 12 13
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Konstantin Shakhtarin Junior 14 -15 Male 48
  • Male
  • Junior 14 15
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Aik Begian Junior 16 -17 Male 60
  • Male
  • Junior 16 17
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Aliiaskhab Magomedov Junior 14 -15 Male 63.5
  • Male
  • Junior 14 15
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Athlete Rus637 Junior 12 -13 Male 50
  • Male
  • Junior 12 13
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Athlete Rus649 Junior 12 -13 Male 71
  • Male
  • Junior 12 13
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Kamil Seperov Junior 12 -13 Male 32
  • Male
  • Junior 12 13
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Svetlana Shkredova Junior 16 -17 Female 63.5
  • Female
  • Junior 16 17
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Iaroslav Gurianov Junior 12 -13 Male 56
  • Male
  • Junior 12 13
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Aleksei Grebenshchikov Junior 12 -13 Male 60
  • Male
  • Junior 12 13
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Anna Demidova Junior 12 -13 Female 48
  • Female
  • Junior 12 13
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Margarita Voitovich Junior 12 -13 Female 46
  • Female
  • Junior 12 13
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Vladimir Shilnov Junior 16 -17 Male 57
  • Male
  • Junior 16 17
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Niuita Chernov Junior 14 -15 Male 45
  • Male
  • Junior 14 15
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Angelina Dozornova Junior 12 -13 Female 38
  • Female
  • Junior 12 13
  • Single Elimination
  • Individual
1st
Sofia Dmitrevtsova Junior 14 -15 Female 48
  • Female
  • Junior 14 15
  • Single Elimination
  • Individual
2nd
Daniil Abramov Junior 16 -17 Male 91+
  • Male
  • Junior 16 17
  • Single Elimination
  • Individual
2nd
Anastasia Eremenko Junior 12 -13 Female 36
  • Female
  • Junior 12 13
  • Single Elimination
  • Individual
2nd
Anastasiia Shikalova Junior 12 -13 Female 40
  • Female
  • Junior 12 13
  • Single Elimination
  • Individual
2nd
Ramazan Abdullaev Junior 14 -15 Male 57
  • Male
  • Junior 14 15
  • Single Elimination
  • Individual
2nd
Radzhab Shamilov Junior 16 -17 Male 63.5
  • Male
  • Junior 16 17
  • Single Elimination
  • Individual
3rd
Denis Zimoveiskii Junior 14 -15 Male 67
  • Male
  • Junior 14 15
  • Single Elimination
  • Individual
3rd
Daria Tikhonova Junior 14 -15 Female 57
  • Female
  • Junior 14 15
  • Single Elimination
  • Individual
3rd
Matvei Vyrodov Junior 12 -13 Male 58
  • Male
  • Junior 12 13
  • Single Elimination
  • Individual
3rd
Liubov Plakhova Junior 14 -15 Female 45
  • Female
  • Junior 14 15
  • Single Elimination
  • Individual
3rd
Approve & Close

This website uses browser cookies to identify authorized users, enhance user experience and collect usage statistics via third-party tools like Google Analytics. Some web pages may use cookies to identify users and customize advertising content to user interests. Please indicate if you approve this website to use cookies for these purposes.

Approve & Close